Co je to Defendo?

Defendo je evropský systém efektivní sebeobrany vyvinutý Jyrki Saariem. Defendo je založeno na nejúčinnějších technikách několika odlišných bojových umění. Cílem výuky Defenda je jednoduchá, realistická a přitom komplexní sebeobrana pro každého.

Jednoduchá sebeobrana - Méně je více

Efektivní sebeobrana z Evropy - Defendo. Komplexní systém osobní obrany.

Defendo poskytuje účinnost pomocí jednoduchosti. Systém nabízí rozumné množství technik a tak není obtížné se ho naučit. Komplexní obranné postupy jsou pak plně využitelné při řešení širokého spektra sebeobranných problémů. 

Čím méně technik se musíte naučit, tím více je budete mít zafixované a zautomatizované.

Výhody intuitivních reakcí na základě takto naučených metod oceníte hlavně ve vysoce stresových situacích.

 

Defendo nabízí též psychologické postupy, jak v těchto situacích vystupovat a jakým způsobem zvládat negativní emoce, jako jsou stres nebo strach.

Účinná sebeobrana Defendo - ukázky

Jednoduchost znamená také účinnost. Stručný popis příkladů některých technik využívaných v systému sebeobrany Defendo:

 

Defendo Platform. Efektivní a snadná sebeobrana.PLATFORM

Stabilní a pevné postavení je rozhodujícím faktorem pro účinnou osobní obranu i útok. Práce chodidel a správná tělesná rovnováha jsou základem pro ideální postoj. Jednoduchá obranná technika Platform nabízí možnost obrany i útoku s plnou silou, pohyblivostí a svobodou pohybu.

 

 

Defendo Shield, účinná sebeobrana. Jednoduché techniky, účinné obranné postupy.SHIELD

Tato technika se využívá jako účinná ochrana hlavy. Maximální obrana hlavy a mozku je v tomto případě v souladu s přirozenými reflexy bránícího se těla. Štít je možno použít jako blok při osobní sebeobraně nebo naopak útočně ve stylu "rozzuřeného berana".

 

 

Defendo Whiplash, účinná pacifikace útočníkaWHIPLASH

Multifunkční technika využitelná v mnoha obranných situacích. Síla úderu rozhodne, zda útočníka pouze odradíte od dalších aktivit, nebo konfrontaci rovnou ukončíte.

 

 

 

Zajímají Vás další podrobnosti?